Menu Zamknij

Transport

Transport jest jedną z branż, w których ubezpieczenia odgrywają szczególną rolę, ale też są dosyć dużym kosztem. Zdając sobie z tego sprawę staramy się tak zoptymalizować programy ubezpieczeń aby zapewnić możliwie niskie koszty ubezpieczeń ale jednocześnie bezpieczne funkcjonowanie firmy.

Branża transportowa to oczywiście ubezpieczenia komunikacyjne i odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego ale nie tylko. Właściwe przygotowanie programu ubezpieczeń jest możliwe po zapoznaniu się ze specyfiką działalności danej firmy transportowej.

Szczególne znaczenie ma ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego. Rozpiętość cen i jednocześnie zakresu takiego ubezpieczenia dla tego samego przewoźnika może być bardzo duża. Tu wyjątkowo ważne jest zapoznanie się ze specyfiką działalności przedsiębiorstwa transportowego i dopasowanie zakresu w zależności od charakteru i sposobu prowadzenia działalności.

Branża transportowa jest branżą o wysokiej szkodowości i obsługa szkód jest w tym przypadku szczególnie istotna. Przez lata współpracy z przewoźnikami wypracowaliśmy sobie skuteczne metody wspierania przewoźników w obsłudze szkód, roszczeń i reklamacji

W razie potrzeby korzystamy z pomocy współpracujących z nami specjalistów z dziedziny prawa transportowego krajowego i międzynarodowego.